تبلیغات
DNA News - کشف پروتئینی برای روشن کردن ژنهای ضد سرطان
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 25 بهمن 1389 توسط امیر كاظمیان | نظرات ()

کشف پروتئینی برای روشن کردن ژنهای ضد سرطان

 

دانشمندان موفق به ابداع شیوه ای درمانی شده اند که با استفاده از آن می توان سلولهای سرطانی را تحت کنترل درآورده و غیر فعال کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان باور دارند موفق به کشف روشی برای کنترل کردن سلولهای مرگبار سرطان شده اند، روشی که می تواند این سلولها را به زانو درآورده و از منتشر شدن آنها در بدن جلوگیری کند.

عملکرد این شیوه انقلابی بر اساس فعال کردن ژنهای طبیعی بازدارنده سرطانی که به واسطه بیماری غیر فعال شده اند، خواهد بود اما نمی تواند از میزان تومورهایی که از قبل در بدن شکل گرفته اند، بکاهد.

محققان دانشگاه ناتینگهام این شیوه را بر روی حیوانات مورد آزمایش قرار داده و شاهد موفقیتی ۱۰۰ درصدی بودند و اکنون امیدوارند با همکاری یک شرکت داروسازی بتوانند این شیوه درمانی را برای انسانها تولید و ارائه کنند.

معمولا تقسیم های سلولی توسط ژنهای خاصی کنترل می شوند که می توانند سلولهای آسیب دیده را کشته و یا هرس کنند اما سرطان زمانی آغاز می شود که این ژنها دچار اختلال شده و یا خاموش شوند.

محققان تکنیکی جدید را مورد استفاده قرار دادند که در آن یکی از پروتئینهای مارمولک که از قبل توانایی آن در خاموش و روشن کردن ژنهای انسانی به اثبات رسیده بود، به کار گرفته می شود.

آنها در کمال ناباوری مشاهده کردند زمانی که این پروتئینها با سلولهای سرطان سینه ترکیب شدند، توانستند ژنهای بازدارنده سرطانی را فعال کنند. تزریق این پروتئینها به موشی که به سرطان مبتلا شده بود توانست از پراکنده شدن سلولهای سرطانی در بدن جلوگیری کند.

اکنون محققان می خواهند عامل اصلی پروتئینی را که باعث فعال شدن دوباره ژنهای خاموش شده می شود، از سلولها جدا کرده و از آن به عنوان دارویی برای کنترل بیماری سرطان استفاده کنند.

بر اساس گزارش تلگراف، محققان معتقدند این شیوه جدید می تواند به آشکار شدن فرایندی منجر شود که باعث شکل گیری بیماری در بدن انسان می شود و مطالعات بیشتر بر روی آن می تواند در آینده ای نه چندان دور به درمانی تاثیر گذار برای کنترل بیماری سرطان تبدیل شود.
درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار