تبلیغات
DNA News - تجزیه DNA استراتژی اصلی برای تشخیص هویت است
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 بهمن 1389 توسط امیر كاظمیان | نظرات ()
یك متخصص علوم جنایی یوگسلاوی گفت: استفاده از تجزیه DNA در تشخیص هویت استراتژی اصلی محسوب می‌شود كه این روش در كشف گورهای جمعی و تشخیص هویت در صربستان نقش به سزایی داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس جرج آلمپیجویچ در اولین گنگره بین‌المللی بررسی صحنه جرم اظهار داشت: در درگیری‌های مسلحانه در یوگسلاوی سابق كه منجر به مفقود شدن بین 20 هزار تا 40 هزار نفر شد كه تقریباً نصف تا دو سوم آنها به تنهایی در بوسنی اتفاق افتاد. حل مشكلات سرنوشت مفقودان به یكی از بارزترین نگرانی‌های حقوق بشر در مخاصمات تبدیل شد.
وی افزود: قبل از وقوع درگیری خدمات پزشكی قانونی در سراسر یوگسلاوی سابق قابل دسترسی بود. با وجود این در بعضی نواحی بوسنی و هرزگوین دسترسی به این گونه خدمات كمتر امكانپذیر بود كه موارد آن شامل مناطقی بود كه شاهد صحنه درگیری و مفقودان به نسبه بیشتر از سایر مناطق یوگسلاوی سابق بود.
آلمپیجویچ تصرح كرد: كارشناسان بین‌المللی از پزشكی قانوین محلی حمایت كرد و آن را تقویت كردند. با وجود این به نظر می‌رسد استانداردها كاملاً رعایت نشده و گاهی اوقات همكاری متقابل بین گروه‌های مختلف رضایت بخش نبوده است.
وی خاطرنشان كرد: اگر چه كاركردهای پزشكی قانونی در یوگسلاوی سابق به مقیاس وسیع شرح داده شده است و به عنوان منابعی برای تیم‌های پزشكی قانوین قابل دستیابی بوده است كه از آن جمله می‌توان به فن‌آوری DNA اشاره كرد اما عدم پاسخگویی كامل به مشكلات افراد هنوز جزء نگرانی‌های عمده مربوط به حقوق بشر در یوگسلاوی است.
درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار