تبلیغات
DNA News - استفاده از DNA برای تعیین رنگ موی مجرمان
نوشته شده در تاریخ شنبه 16 بهمن 1389 توسط امیر كاظمیان | نظرات ()

به گزارش مهر، با پیشرفت علم ژنتیک ، ردیابی و شناسایی شاخص های مرتبط با ویژگی های فیزیکی و جسمی یک فرد تنها با آزمایشات DNA امکانپذیر می شود که این شیوه می تواند در پزشکی قانونی کاربردهای بسیاری داشته باشد.

در این راستا، گروهی از دانشمندان مرکز پزشکی دانشگاه «اراسموس ام. سی» در روتردام هلند نشان دادند که می توان رنگ واقعی مو را در DNA فرد تعیین کرد.

این محققان دریافتند که با این روش می توان با دقت 90 درصد برای موهای قرمز و سیاه و با دقت 80 درصد برای موهای خرمایی و بور رنگ موها را تعیین کرد.

این روش جدید تعیین رنگ مو از طریق تست DNA همچنین می تواند تفاوت های میان رنگ های مشابه مثل موهای قرمز یا بور مایل به سرخ و یا بور و خرمایی روشن را نشان دهد.

دانشمندان هلندی در این خصوص توضیح دادند:«امکان پیش بینی رنگهای متفاوت موها با بررسی DNA یک نیاز واقعی در پزشکی قانونی است. تاکنون تنها احتمال شناسایی رنگ موی قرمز وجود داشت ما برای انجام تحقیقات خود از اطلاعات مرتبط با DNA و رنگ موهای صدها فرد اروپایی استفاده کردیم و یک سری از ژن هایی که می دانستیم با تعیین رنگ مو ارتباط دارند را مورد بررسی قرار دادیم. سرانجام 13 شاخص از DNA را که با 11 ژن ارتباط داشتند شناسایی کردیم که قادرند اطلاعاتی درباره رنگ موی افراد ارائه کنند».

این محققان در گذشته نیز تحقیقاتی را درباره احتمال پیش بینی رنگ چشم ها و سن یک فرد تنها برپایه مواد ژنتیکی DNA آن انجام داده بودند. این اطلاعات می تواند برای تشریح وضعیت یک فرد ناشناس برای مثال مجرمان تحت تعقیب بسیار مفید باشد.
درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار