تبلیغات
DNA News - ژن های غلبه کننده بر سرما و دخالت آنها بر چاقی
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 23 دی 1389 توسط امیر كاظمیان | نظرات ()

محققین امریکایی دریافتند ژنهایی که به انسانهای اولیه کمک میکرد تا با آب و هوای سرد خود را وفق دهند احتمالا محرک بیماریهای مربوط به متابولیسم مثل چاقی و دیابت در بسیاری از کشورها میباشد. آنها به ارتباط قوی بین آب و هوا و سازگاری های ژنتیکی و خطر بیماریهای مربوط به متابولیسم مثل اختلالات چاقی، کلسترول بالا و دیابت اشاره کردند.

اقلیم و آب و هوا در مدت زمان طولانی توزیع رمزهای ژنتیک را به شکلی درآورده که اختلالات مربوط به متابولیسم را باعث میشود. رمزهای ژنتیکی انسانهای اولیه طوری توسعه پیدا کرده بود که آنها را قادر می ساخت در آب و هوای سرد مغلوب نشوند و با افزایش سرعت پیدایش گرما در بدن (توانایی تولید گرما و نگهداری آن) خود را با شرایط سرد وفق میدادند.

 ژن گیرنده لپتین در افزایش اشتها و بالا بردن وزن بسیار مهم است و در بسیاری از افرادی که در مناطق با زمستانهای سردتر زندگی میکنند، وجود دارد و چون تغذیه ما خیلی بیشتر از انسانهای اولیه است و فعالیت بدنی و ورزش ما خیلی کمتر از آنهاست این سازگاریها برای غلبه بر سرما امروزه باعث میشود در  زمستانهای سردتر ما در معرض اختلالات متابولیسمی قرار بگیریم.
درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار