تبلیغات
DNA News - دایناسور پرنده سمی بوده است
محققان دانشگاه کانزاس اعلام کردند گونه ای از دایناسورهای پرنده که در حدود 125 میلیون سال پیش در آسمانها پرسه می زده اند از نوعی سم برای شکار خود استفاده می کرده اند.

دندانهای بالایی دایناسور Sinornithosaurus شباهت زیادی به دندانهای پیشین مارهای سمی دندان بلند که با گزیدن شکارهای خود سم را وارد بدن آنها می کنند، دارند. این دایناسورها غذای خود را از پرندگانی تامین می کرده اند که در منطقه کنونی شمال چین سکونت داشته اند.

مارهایی که از دندانهای نیش بلندی برخوردارند نسبت به دیگر انواع مارهای سمی کمتر خطرناکند، دندانهای نیش در این مارها سم را به بدن شکار تزریق نمی کند بلکه سم را از طریق شیاری بر روی سطح خارجی دندان جاری کرده و آن را از این طریق وارد بدن شکار می کند.

به گفته محققان دانشگاه کانزاس، دایناسورهای Sinornithosaurus نیز از دندانهای نیش مشابهی برخوردار بوده اند که بالای آن کیسه ای از سم قرار داشته است. این سم کشنده نبوده و تنها باعث گیجی شکار می شده است.

بر اساس گزارش بی بی سی، محققان معتقدند طول دندانهای نیش این دایناسورها به آنها اجازه می داده تا از سطح ضخیم پرهای پرندگانی که زمانی جمعیت آنها در شمال شرق چین از حد عادی خارج شده بوده است به بدن آنها نفوذ کرده و آنها را به راحتی شکار کنند.

درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار