تبلیغات
DNA News - پرندگان چاق سریعتر سفر می کنند!
 مطالعه جدید دانشمندان در موسسه مکس پلانک نشان می دهد پرندگانی که اضافه وزن دارند برای مهاجرت به مدت زمان کمتری نیاز خواهند داشت.

به گزارش مهر، داشتن اضافه وزن شاید همیشه و برای تمامی جانداران چندان مضر هم نباشد زیرا مطالعات جدید نشان می دهد گونه های خاصی از پرندگان که اضافه وزن دارند برای مهاجرت به مدت زمان کمتری نیاز دارند.

این مطالعه که بر روی گونه ای خاص از پرنده ها که سالانه برای تولید مثل از جنوب آفریقا به اروپا مهاجرت می کنند انجام گرفته است نشان می دهد به دلیل اینکه پرنده های چاق برای توقف و خوردن غذا به زمان کمتری نیاز دارند سریعتر از پرندگان لاغر مهاجرت می کنند.

دانشمندان موسسه مکس پلانک برای اینکه دریابند آیا اضافه وزن برای پرنده ها هیچ فایده ای دارد یا خیر 10 پرنده چاق و 10 پرنده لاغر را انتخاب کرده و فرستنده های رادیویی به بدن آنها متصل کردند. در همان روز پرنده های مهاجر برای استراحت در جزیره ونتوتن در ایتالیا به زمین نشستند، سیگنالهای ارسال شده از فرستنده ها نشان داد 9 پرنده از 10 پرنده چاق همان شب جزیره را ترک کرده و مسیر خود را ادامه دادند اما پرنده های لاغر به صورت میانگین 40 ساعت در جزیره باقی ماندند تا استراحت کرده و انرژی کافی ذخیره کنند.

نتایج این تحقیق نشان داد مدت زمان دوره ای استراحت پرندگان در حین مهاجرت تنها تحت تاثیر فشارهای عوامل طبیعی مانند باد و شرایط جوی قرار ندارد و پرندگان متناسب با منابع غذایی استراحتگاه و میزان انرژی از دست رفته خود در مناطق ویژه ای متوقف می شوند.

درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار