تبلیغات
DNA News - روش جدید اتصال DNA به طلا

 

محققان آلمانی توانستند با كمك پدیده الكتروشیمیایی، DNA را با كمك تغییر بار الكتریكی به الكترود طلا متصل كنند.

حرکت سریع یک کلید الکترومکانیکی، روش جدید چسباندن ملکول DNA به سطح طلاست. محققان معتقدند که این روش می‌تواند به کنترل بهتر ساخت ساختارها و وسایلی در مقیاس نانو کمک کند. در روش های قبلی لازم بود تا DNA به‌گونه ای تغییر داده شود تا به‌صورت شیمیایی به یک سطح متصل شود. آن فورنوف از دانشگاه لودوینگ ماکسیمیلیان مونیخ آلمان توضیح می‌دهد که تیم او به روش الکتروشیمیایی قابل کنترل ساده‌تری دست یافته‌اند. در این رابطه می‌گوید: ما مجبور نیستیم تا در داخل DNA ساختار ویژه‌ای ایجاد کنیم بلکه تنها با تغییر پتانسیل می‌توانیم DNA را به سطح متصل کنیم یا سبب شویم که مانع از اتصال سطح خاصی به DNA شویم.

فورنوف و همکارانش تلاش کردند تا یک ملکول DNA دو رشته‌ای را به نوک میکروسکوپ نیروی اتمی متصل شود سپس بار الکتریکی سطح الکترود طلا را تنظیم کرده نوک میکروسکوپ را به آرامی کنار کشیدند و به این ترتیب DNA به سطح الکترود متصل شد. آنها نیروی افزایش یافته نوک میکروسکوپ را اندازه گرفتند و بر این اساس بیان داشتند که DNA بعد از اتصال به سطح به صورت پیوند کوالانسی قدری کشیده می شود.

 
 
 
مولکول دو رشته ای DNA که به نوک میکروسکوپ نیروی اتمی متصل شده و می‌تواند با استفاده از پرتاب الکتریکی به یک الکترود طلا متصل شود.

طبق مشاهدات تیم تحقیق، DNA دارای بار منفی به سطح طلا که دارای بار مثبت شده متصل می‌شود. در این حالت پیوند بین اتم های طلا و گروه های آمین (RNH2) در نوکلوئیدهای DNA برقرار می‌شود.

فورنوف بیان می‌دارد که ممکن است با این روش بتوانید انبوهی از ملکول ها را برای ساخت انواع نانوساختار را پرتاب نمایید. می‌توانیم تصور کنیم که با این روش می‌توانیم سبب اتصال و جدا شدن مولکول‌ها شویم.

رابرت هندرسون، متخصص در مطالعه زیستی مولکول‌ها با استفاده از میکروسکوپ نیروی اتمی در دانشگاه کمبریج انگلستان می‌گوید که این محققان توانسته‌اند با این روش مشکل اتصال را حل نمایند. همیشه قرار دادن دقیق مولکول بر روی سطوح برای ایجاد اسکلتی برای ساخت مشکل بوده است. با این روش می‌توان به‌سادگی نانو وسیله‌هایی ساخت که از DNA به‌عنوان اجزای سازنده استفاده کنند.

درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار