تبلیغات
DNA News - سرطان در مبتلایان به سندروم داون نادر است

در افردا مبتلا به سندروم داون(تریزومی 21)‌اكثر سرطان ها نادر هستند و میزان شیوع سرطان بسیار كمتر از كل جامعه است، درواقع مرگ و میر ناشی از سرطان در جمعیت افراد مبتلا به سندروم داون، كمتر از 10 درصد است . با توجه به این كه افراد مبتلا به سندروم داون، در سلول های بدنی خود یك كروموزوم 21 اضافی دارند،‌ حدس زده می شد كه یك یا چند تا از ‍‍ژن های ضد سرطان “cancer-protective genes” روی این كروموزوم قرار دارند. …

دكتر Judah Folkman ،‌یكی از پژوهشگران گروه پزشكی بیمارستان كودكان در بوستون، بر این باور است كه علت این امر فعالیت ژنی است كه باعث جلوگیری از گسترش غیر طبیعی عروق خونی می شود، گسترش عروق خونی برای رشد سلول های سرطانی لازم است. در واقع در افراد مبتلا به سندروم داون ، شیوع بیماری “زوال لكه زرد چشم” یا macular degenerationنیز كه گسترش آن وابسته به گسترش غیر طبیعی عروق خونی است كمتر از كل جامعه است

درستی كامل این نظریه بر روی موش ها و همچنین سلول های انسانی در حال تحقیق و بررسی است و در صورت اثبات كامل، شاید راهی برای مقابله یا درمان برخی از انواع سرطان های مختلف باشد.

سرطان پس از بیماری های قلبی عروقی ، دومین قاتل نسل بشر است و شیوع سرطان لوله گوارش ( به خصوص معده) طی سالیان اخیر در ایران بسیار زیاد تر از قبل شده است.

درباره وبلاگ
خوش آمدید!! به منظور گسترش و بهبود وبلاگ سعی شده که بیشتر رشته های پزشکی مورد بررسی قرار گیرند. لطفا از سایر صفحات وبلاگ دیدن کنید.
منتظر نظرات سازنده شما هستیم.
موضوعات
آخرین مطالب
نظر سنجی
به نظر شما مطالب سایت تا چه حد مفید و مناسب بوده اند؟


نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
صفحات جانبی
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

دانلود فیلم

سایت ساز رایگان

بهراد آنلاین

شادزیست

دانلود فیلم

لیمونات

تک باکس

دانلود نرم افزار